Skip to content

Menu
  • Over mij
  • Presentaties
  • Academy
  • Blog
  • Boeken
  • Winkel
  • Gratis
  • Contact

Kan een adviseur tegelijkertijd expert en procesbegeleider zijn?


Helpers komen in vele soorten en maten. Twee veelvoorkomende rollen zijn die van de expert en die van de procesbegeleider.

Als je aan helpers vraagt in welke van deze twee rollen ze zich bewegen is het vaak het antwoord: ik doe allebei.

Kan dat?

Lees verder in de carrousel!

Kun je expert en procesbegeleider zijn - website

Annemarie Mars, september 2011 (bewerkt april 2025)

PS: In De functie van frictie behandel ik de valkuilen van zowel de adviseur als de procesbegeleider in hoofdstuk 12 (over helpen)De functie van frictie

Volgende
Vorige

Blog

Over goed en waarde

Goed. Beter. Best. Kwaliteit. Optimaal. Het zijn allemaal woorden die mensen gebruiken om te zeggen dat ze iets nastrevenswaardig vinden.

Maar ze geven geen richting.

Lees meer →

Over mentaliteitsverandering en gedragsverandering

‘Er is een mentaliteitsverandering nodig’

Die zin is regelmatig te horen in gesprekken over verandering. Hij klinkt vaak aan het einde, als een finale conclusie. En vervolgens verandert er niets, of de situatie wordt erger.

Hoe komt dat?

Lees meer →

Over verandermetaforen

De afgelopen 25 jaar versleet ik nogal wat verandermetaforen.

Ik werkte met de weg, de rivier en de film.

Ze werkten allemaal goed.

Lees meer →

Social